Wymiana polsko-niemiecka Olsztyn-Offenburg 2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 24-30.04.2015 piętnastoosobowa grupa uczniów naszego Gimnazjum wraz z opiekunkami Lidią Smolec i Danutą Gumińską przebywała w południowoniemieckim Offenburgu. W czasie tego pobytu goście z Polski mieszkali w domach uczniów z Schiller-Gymnasium. Była to wspaniała okazja do poznania kultury i codziennego życia naszych zachodnich sąsiadów oraz przedstawienia Polski i polskich obyczajów.

W czasie wymiany zwiedziliśmy Offenburg, zabytkowy Gengenbach oraz francuski Strasburg. Jednak największą atrakcją była całodzienna wycieczka do parku rozrywki Europa-Park. W czasie pobytu dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat życia w tamtym regionie i tamtejszych zwyczajów, np. picia gazowanego soku jabłkowego.

W czasie tego wyjazdu nawiązaliśmy wiele nowych znajomości i już nie możemy się doczekać przyjazdu naszych nowych kolegów i koleżanek.

Do zobaczenia w październiku!